Hiend Audio, DIY, Hi-Fi, Stereo, Electronics site, for lovers of high-fidelity music reproduction. High-End Vacuum Tubes. Silicon. Do-It-Yourself Audio Systems. Schematics: amplifiers, speakers, horns, CD, DAC. Circuits, Topologies, Acoustics, Cables, Speakers, Voltage Regulators, Equipment Upgrades, Modifications, Problems, Solutions, Tips, Tricks. ------ Dla pasjonatów Hiend Audio, najwyższej wierności odtwarzania muzyki na sprzęcie budowanym, modyfikowanym samemu. Wiedza: elektronika, układy lampowe i krzemowe, wzmacniacze, głośniki, kolumny, tuby, DAC, kable, DIY, porady, sztuczki, problemy, rozwiązania, tor audio.

«

»

May 15 2014

Print this Post

http://audiocafe.pl

Witam / Greetings.

Ostatnio natknąłem się na całkiem nowe, całkiem świeże forum audio.

http://audiocafe.pl

audio cafe 1

Całkiem niedawno na pewnym forum skupiającym audiofilów i miłośników szeroko pojętego sprzętu audio doszło do buntu użytkowników, co samo w sobie nie jest może ewenementem, ale zdarza się rzadko. Zwykle jakiś rozczarowany użytkownik odchodzi lub po prostu przestaje odwiedzać forum, ale bunt kilkudziesięciu użytkowników nie zdarza się codziennie.
Użytkownicy mieli pretensje o brak transparentności w decyzjach moderatorów, uznaniowość ich reakcji i promowanie własnych kolegów. Forum jest komercyjne, więc w zasadzie nic nikomu do tego, jak będzie prowadzone, ale forum bez użytkowników niewiele jest warte.
Ponieważ administracja na ów bunt odpowiedziała w dawnym stylu Jerzego Urbana (“Rząd się wyżywi”), zbuntowani użytkownicy postanowili zalożyć własne forum.
Nazwali je Audio Cafe. Miejsce, gdzie można w w przyjaznej atmosferze podyskutować o własnym hobby, ale bez unikania trudnych i kontrowersyjnych tematów. Miejsce, które będzie społeczne i wolne od niezbyt jasnych wpływów interesów. A przede wszystkim chcieli, aby to było miejsce, w którym będą obowiązywać jasne zasady dla wszystkich.

audio cafe 2
Ponieważ sporą część inicjatywy mieli zwolennicy tzw. analogu, jest już sporo ciekawych informacji na temat gramofonów, wkładek, przedwzmacniaczy itp. Ale są też działy dotyczące Digital Audio oraz DIY. Forum ma zamiar przyciągać miłośników sprzętu audio niezależnie od ich możliwości finansowych

Na forum udziela się dziś wiele znanych w światku audio osób.

Pozdrawiam,

zjj_wwa, …. oraz współzałożyciele

Permanent link to this article: http://hiend-audio.com/2014/05/15/httpaudiocafe-pl/