Hiend Audio, DIY, Hi-Fi, Stereo, Electronics site, for lovers of high-fidelity music reproduction. High-End Vacuum Tubes. Silicon. Do-It-Yourself Audio Systems. Schematics: amplifiers, speakers, horns, CD, DAC. Circuits, Topologies, Acoustics, Cables, Speakers, Voltage Regulators, Equipment Upgrades, Modifications, Problems, Solutions, Tips, Tricks. ------ Dla pasjonatów Hiend Audio, najwyższej wierności odtwarzania muzyki na sprzęcie budowanym, modyfikowanym samemu. Wiedza: elektronika, układy lampowe i krzemowe, wzmacniacze, głośniki, kolumny, tuby, DAC, kable, DIY, porady, sztuczki, problemy, rozwiązania, tor audio.

«

»

Nov 12 2014

Print this Post

Mała Perełka = Seas + Morel

O!

Takie coś znalazłem…..

Joanna 1 Joanna 2

Taka mała perełka …. ciekawe jaką cenę to będzie docelowo miało …

http://allegro.pl/show_item.php?item=4789702065

Licytacja dotyczy pary kolumn głośnikowych, będących własnej konstrukcją rodzimego producenta.

Joanna 3

W sekcji nisko średnio tonowej znajdują się dwa przetworniki Seas L18 RNX/P. 

W sekcji wysokotonowej - Morel MDT 30-S. 

Kolumienki wykorzystują zwrotnicę, która jest zmontowana na dobrej klasy elementach, pochodzących od firmy Jantzen Audio.  Zaciski, terminale przyłączeniowe są również tej firmy.

Okablowanie wewnętrzne jest na bazie miedzi beztlenowej (OFC).

Jako wytłumienie – w tym konkretnym modelu wykorzystano owczą wełnę.

Spikes Spikes 2

Kolumny są wykonywane w profesjonalnym zakładzie stolarskim. Realizowane są na bazie dwustronnie fornirowanego MDF, a wszystkie elementy wycinane były na frezarce CNC, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej precyzji wszelkich klejonych połączeń.

cnc2 cnc3 cnc4 cnc1

Zwracam tutaj uwagę moich czytelników na elementy struktury “MATRIX” jakie zostały zastosowane we wnętrzu obudowy. Pomimo, iż kolumny są pozycjonowane w klasie produktów dostępnych dla polskiego użytkownika i polskiego portfela, to zadziwiły mnie starannością wykonania i determinacją producenta, aby osiągnąć możliwie największą sztywność obudowy, a co za tym idzie, najlepszego możliwego brzmienia dla tego wyrobu.

Na facebook można znależć film, pokazujący jak odbywa się proces wycinania otworów na frezarce typu CNC:  http://youtu.be/0gP_krK-0BU.

 

Carpentry Front 2

Jak widać, producent wykorzystuje profesjonalne narzędzia i jest wyposażony w solidną stolarnię. Program komputerowy zapewnia, iż żadne cięcie, żaden wymiar nie pozostaje kwestią przypadku.

Całość wyrobu jest  lakierowana bezbarwnym lakierem. Stopy wykonane ze stali o grubości 2cm i są wycinane plazmą. Szpilki są róznież stalowe. Nakrętki i dystanse są wykonane z duraluminium.

Jest to naprawdę imponujące, że w takim dostępnym cenowo produkcie producent podejmuje ten ekstra wysiłek, aby zapewnić maksymalnie korzystne warunki odsłuchowe dla swoich klientów.

Connectors 2 Connectors

Tylny panel z terminalami jest wykonany ze szczotkowanego aluminum.

Osłona bass reflex – z siatki stalowej wytłoczonej.

Konstrukcja typu 2,5 drożna.  Wentylowany Bass-Refleks

transducer 1

Podziały w zwrotnicy filtra kształtują się jak następuje:
Dolny woofer: 180 Hz, odcięty za pomocą filtra typu  Linkvitz – Riley, o nachyleniu 12 dB/Oct.
Górny woofer: 1,8 kHz, odcięty za pomocą filtra typu Bessel, o nachyleniu 18 dB/Oct., z dodatkową korekcją impedancji.
Głośnik wysokotonowy: 1,8 kHz, odcięty za pomocą filtra typu Bessel, o nachyleniu 12 dB/Oct., również z korekcją impedancji.

graph 1 graph 2 graph 3 graph 4

Liniowość w paśmie od 50 Hz do 20 kHz:  +/-3dB
Pasmo przenoszenia: 35 Hz do 25 kHz

Impedancja:  4 ohm

Wymiary: Wysokość 103cm / Szerokość 20,5cm / Głębokość 30cm

Waga jednej kolumny:  31kg

tweeter

Walory odsłuchowe

Kolumny mają niezły  „wykop”, świetnie kontrolowany bas i świetnie podaną średnicę, a do tego równo prowadzone wysokie tony. Wszystko to buduję fajną scenę do dobrej muzyki rockowej.

Ten zestaw zasługuje na sporej wydajności prądowej wzmacniacz. Producent zaleca te kolumny wszystkim tym, którzy lubią mocne i wyraźne brzmienie.

Reasumując:  Podoba mi się to co widzę …

Ciekawe, po jakiej docelowej cenie będą oferowane na rynku.

Aukcja, którą zasygnalizowałem na wstępie, jest niewątpliwie metodą na wstępne sondowanie rynku.  Przypuszczam, że gdyby te kolumny były wystawione w ten miniony weekend na AudioShow, to cena byłby już zupełnie inna.  No i na pewno wprowadziłyby trochę zamieszania w segmencie produktów adresowanych dla odbiorców o ograniczonych możliwościach budżetowych.

Panie Grzegorzu, Brawo !

Naprawdę ciekawy produkt.   Będę obserwował, jak to się Panu rozwija.

Pozdrawiam,

ZJJ.

Transducer 2

 

Permanent link to this article: http://hiend-audio.com/2014/11/12/mala-perelka/