Hiend Audio, DIY, Hi-Fi, Stereo, Electronics site, for lovers of high-fidelity music reproduction. High-End Vacuum Tubes. Silicon. Do-It-Yourself Audio Systems. Schematics: amplifiers, speakers, horns, CD, DAC. Circuits, Topologies, Acoustics, Cables, Speakers, Voltage Regulators, Equipment Upgrades, Modifications, Problems, Solutions, Tips, Tricks. ------ Dla pasjonatów Hiend Audio, najwyższej wierności odtwarzania muzyki na sprzęcie budowanym, modyfikowanym samemu. Wiedza: elektronika, układy lampowe i krzemowe, wzmacniacze, głośniki, kolumny, tuby, DAC, kable, DIY, porady, sztuczki, problemy, rozwiązania, tor audio.

«

»

Nov 13 2014

Print this Post

Mark Levinson 585 – Ten co się wpiął na Everest …

Mark Levinson 585 – nowy zintegrowany wzmacniacz firmy, tak jak go pamiętam z minionej wystawy AudioShow 2014, był klockiem składowym w ramach jednej z tych tzw. zabójczych konfiguracji odsłuchowych, w klasie najwyższy hiend, które po prostu zmiatały z nóg.

Mnie przynajmniej zmiotło.

Zdarzyło mi się już jakieś wzmacniacze w życiu zbudować. Ba, nawet kolumny. Bardzo zadowolony z nich jestem, z tego zestawu DIY, co stoi u mnie obecnie w domu i który mi dostarcza codzienną porcję odsłuchowej przyjemności.

Hmmm …. no ale tak zupełnie szczerze, to chyba muszę z ręką na sercu przyznać, że ten mój DIY zestaw to aż tak nie wymiata, jak wymiatała ta konfiguracja: Mark Levinson 585, w połączeniu z JBL Everest, której słuchałem w miniony weekend w Hotelu Brystol.

Mark Levinson 585 był prezentowany w połączeniu z głośnikami firmy JBL, seria Everest, K2 S9900. Te konkretnie Everesty to były modele nieco mniejsze jak te co były prezentowane w zeszłego roku.  Tak czy inaczej – dzwięk jak dla mnie po prostu perfekcyjny.  Jeden z lepszych “dźwięków wystawy”. To takie moje subiektywne odczucie. Same głośniki JBL, seria Everest to jest w ogóle odrębny temat, odrębne dzieło sztuki, zasługujące na odrębny artykuł.

Z racji na fakt, iż zaprezentowana konfiguracja zagrała tak fantastycznie i tak bardzo mi się spodobała, więc zadałem sobie co nieco trudu i zwróciłem się (“z jakąś taką nieśmiałością”) do dystrybutora z prośbą, aby udostępnił mi nieco więcej informacji na temat tego Levinsona.

No i owszem, otrzymałem dość pokaźny pakiet informacji na temat tego urządzenia, więc czym prędzej się nimi z Wami dzielę. Ponieważ to jest najwyższa światowa liga, więc nie ma co poprawiać natury – po prostu przytoczę treść oficjalnego komunikatu prasowego firmy.

Informacja prasowa

27 października 2014

Mark Levinson No 585

ML_585 Amplifer

Luxury Audio Group Harman zaprezentował w tym roku wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585. To najlepiej wykonany tego typu produkt, który kiedykolwiek powstał – połączenie nieprześcignionego odtwarzania analogowego Mark Levinson z zaawansowanymi zdolnościami audio cyfrowego oraz elastycznym systemem konfiguracji. Umożliwia odtwarzanie muzyki z każdego źródła na zupełnie nowym poziomie realistycznego brzmienia.

Mark Levinson No 585 zaprojektowany został tak, by dostarczać najwyższej jakości, high-endowy dźwięk zarówno ze źródeł analogowych, jak i cyfrowych, włącznie z komputerami i serwerami muzycznymi. To kombinacja zaawansowanych rozwiązań inżynieryjnych z zupełnie prostym użytkowaniem oraz zniewalającym, industrialnym wzornictwem.

{{ zjj_wwa:  Uwaga: Tutaj poniżej PEŁNOWYMIAROWE zdjęcie wnętrzności urządzenia !!!! }}}

ML_585 Amplifer

No 585 skonstruowano tak, by był nie tylko najlepszym wzmacniaczem zintegrowanym wyprodukowanym przez markę Mark Levinson, ale by stał się najlepszym wzmacniaczem zintegrowanym w ogóle. – No 585 stworzono by osiągnąć szczyt jakości brzmienia audio w każdym detalu. To połączenie wyjątkowej uniwersalności z potężnym wzmacniaczem klasy AB, dostarczającym moc 200 W przy 8 Ω oraz 350 W przy 4 Ω, a do tego zapewniającym szeroką różnorodność cyfrowych źródeł dźwięku, łącznie z wysoką rozdzielczością 32-bit/192kHz audio komputerowego i DSD za pośrednictwem USB – zapewnia Todd Eichenbaum, Dyrektor Luxury Audio Group Harman. – Jak wszyscy wiemy, wielu posiadaczy systemów high-end ceni sobie również wygodę skompresowanych plików audio, ale równocześnie nie godzi się na wyrzeczenie w postaci gorszej jakości brzmienia. Jako lider rynku mamy rozwiązanie dla takiego wyzwania, którym jest technologia Clari-Fi™ opatentowana przez Harman. Poprawia ona jakość brzmienia wszystkich skompresowanych formatów plików – kontynuuje.

 

ML_585 Amplifer

Wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585 posiada sześć wejść cyfrowych oraz cztery analogowe, w tym USB, wejście optyczne, coaxial, AES/EBU XLR i RCA. Wykorzystuje indywidualny sygnał zmiennej transmisji dla każdego z czterech analogowych wejść: jedno XLR i trzy RCA. Regulacja głośności oparta jest na dyskretnych 15-bit R-2R rezystorach i niskoszumnych zwrotnicach dla maksymalnej spójności sygnału i jak najszerszego pasma

 

ML_585 Amplifer

Odseparowane regulowane liniowe końcówki mocy dla prawego i lewego kanału zastosowano dla wszystkich obwodów analogowych, by utrzymać maksymalną czystość sygnału. Każda końcówka mocy wykorzystuje 12 tranzystorów wyjściowych o mocy 200W na kanał przy 8 Ω.

ML_585 Amplifer

Serce cyfrowego przetwarzania sceny audio tego modelu stanowi konwerter ESS Sabre 32-bit D/A z firmową eliminacją jittera i w pełni zbalansowanym i zróżnicowanym stosunkiem I/V (prąd do napięcia). Procesor audio Cmedia USB jest zdolny do asynchronicznego transferu danych najwyższej jakości rozwiązań DSD i plików PCM aż do rozdzielczości 192kHz/32-bit. Dla niższej rozdzielczości formatów audio udostępniono Harmanowską technologię Clari-Fi™, która przetwarza i rekonstruuje dźwięk oraz jego utraconą szerokość pasma w skompresowanym formacie, odzyskując brzmienie hi-fi. W przeciwieństwie do ofert konkurentów, Clari-Fi™ nie działa na oślep dodając wyrównanie, poziom basów oraz inne efekty, które przywracają pierwotne wrażenia dźwiękowe.

ML_585 Amplifer

Model No 585 wyposażony jest w wyjście stereo preamp/subwoofer z regulowanym 80Hz filtrem górnoprzepustowym do wykorzystania w systemie 2.1, oraz Ethernet, RS-232, IR i 12V trigger, dla możliwości podłączenia ze zintegrowanym systemem sterowania.

Jak każdy produkt marki Mark Levinson, zintegrowany wzmacniacz No 585 został stworzony bez kompromisów, w najwyższym standardzie, z wykorzystaniem mocnej konstrukcji i szkieletu, by izolować kluczowe systemy analogowe i obwody cyfrowe. Zawiera bezkonkurencyjne komponenty oraz wyjątkowej klasy tylny panel złącz.

ML_585 Amplifer

Pomimo, że wyrafinowany w swoich możliwościach, Mark Levinson No 585 jest prosty w obsłudze dzięki swojemu podwójnemu panelowi frontowemu z pokrętłami oraz sześcioma przyciskami funkcyjnymi, które mogą być także używane za pośrednictwem pilota. Ten model oszałamia swoim wyglądem kiedy go prezentujemy – to industrialny design nowej generacji i sztandarowy przykład połączenia ikon wcześniejszych projektów Marka Levinsona ze świeżym, nowoczesnym wyglądem. Solidny, wytłaczany i obudowany aluminium panel frontowy ma dwa kolory: szczotkowaną czerń i charakterystyczne srebrne wykończenie z rozpoznawalnym akcentem firmy w postaci czerwonego wyświetlacza i LED-owych wskaźników.

ML_585 Amplifer

Najnowszy wzmacniacz Mark Levinson No 585 dostępny będzie w sprzedaży na polskim rynku w grudniu 2014 roku. Doskonały prezent pod choinkę.

 

Specyfikacja:

Moc i impedancja: 200W przy 8Ω

Wejścia analogowe: cztery (jedno XLR i trzy RCA)

Wejścia cyfrowe: sześć (USB, AES/EBU, dwa coaxial i dwa wejścia optyczne)

Wysokość: 7.6” [19,3 cm]

Szerokość: 17.1” [43,4 cm]

Głębokość: 19.9” [50,6 cm]

Waga: 74 lb [34 kg]

Cena: 49 990 zł

 

Kontakt:

Bożena Kozłowska bozena@jbl.com.pl

oraz

Magdalena Michulec magdalena@jbl.com.pl

 

***

© 2014 HARMAN International Industries, Incorporated. Wszystkie prawa zastrzeżone. Harman Kardon, JBL, Lexicon, Infinity i Mark Levinson są znakami firmowymi HARMAN International Industries, Incorporated, zarejestrowany w USA i w innych krajach. PureBass i ShareMe są markami technologii HARMAN International Industries, Incorporated. Bluetooth® jest marką należącą do Bluetooth SIG, Inc. i używana jest przez firmę HARMAN na licencji. Cechy, dane techniczne i wygląd produktu mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Permanent link to this article: http://hiend-audio.com/2014/11/13/mark-levinson-585-ten-co-sie-wpial-na-everest/