Hiend Audio, DIY, Hi-Fi, Stereo, Electronics site, for lovers of high-fidelity music reproduction. High-End Vacuum Tubes. Silicon. Do-It-Yourself Audio Systems. Schematics: amplifiers, speakers, horns, CD, DAC. Circuits, Topologies, Acoustics, Cables, Speakers, Voltage Regulators, Equipment Upgrades, Modifications, Problems, Solutions, Tips, Tricks. ------ Dla pasjonatów Hiend Audio, najwyższej wierności odtwarzania muzyki na sprzęcie budowanym, modyfikowanym samemu. Wiedza: elektronika, układy lampowe i krzemowe, wzmacniacze, głośniki, kolumny, tuby, DAC, kable, DIY, porady, sztuczki, problemy, rozwiązania, tor audio.

«

»

Mar 26 2015

Print this Post

Filtry przeciwzakłóceniowe LCR Electronics

LCR Electronics, czołowy producent filtrów przeciwzakłóceniowych [EMI] i płyt bazowych (‘backplanes’) wysokiej klasy urządzeń elektronicznych dla przemysłu, urządzeń telekomunikacyjnych i wojskowych oraz stosowanych w przemyśle kosmicznym, anonsuje nową ofertę dwustopniowych, niskoprofilowych filtrów EMI, które zapewniają łatwiejszy montaż i zmniejszenie kosztów materiałowych produktów.

Elementy serii 088 łączą w sobie mechnicznie filtr o wysokim tłumieniu zakłóceń z gniazdem zasilania standardu IEC, podświetlonym włącznikiem zasilania oraz opcjonalnie resetowalnym bezpiecznikiem w jednej kompaktowej obudowie, co służy zmniejszeniu liczby elementów używanych podczas montowania urządzenia.

filtr

Filtry te były początkowo opracowane do wykorzystania w sprzęcie fitness i sportowym, dla zapewnienia ochrony tych urządzeń przy pracy z typowymi tu dużymi skokami mocy i przepięciami. Filtry serii 088 spełniają wymagania dyrektywy ochrony środowiska RoHS, nadają się idealnie do zastosowania w wielu aplikacjach ogólnego przeznaczenia, gdzie prąd elektryczny może spowodować uszkodzenie elementów zasilaczy urządzeń.

Ich “niskoprofilowość” sprawia, że nadają się do zastosowań, gdzie miejsca jest mało, takich jak urządzenia pracujące w obudowach rackowych o wysokości 1U. Cechą charakterystyczną filtrów z tej rodziny jest duża elastyczność w możliwościach mocowania. Filtry te można montować, od przodu lub od tyłu, na ściance urządzenia w panelu rackowym. Filtry są produkowane z końcówkami montażowymi do połączeń wsuwanych (na szybko-złączkach elektrotechnicznych) lub z cynowanymi wyprowadzeniami lutowniczymi o długości i zakończeniach dostosowanymi do wymagań Klienta, tak by ich montaż był możliwy w praktycznie każdej konfiguracji.

Rodzina 088 udostępnia filtry o prądzie znamionowym w zakresie od 4A do 10A, na napięcie zmienne 250V, 50/60 Hz, w wersjach ogólnego przeznaczenia, jak i w wersjach z niskimi upływnościami. Filtry wytrzymują przepięcia na poziomie 1450V DC [linia do linii] i 2250V AC [linie do uziemienia].

Pomierzone wartości tłumienia zakłóceń, dla pomiarów w układzie pomiarowym z obciążeniem 50 Ohm wahają się w zakresie od 20 dBA do 79 dBA dla pomiarów symetrycznych i 13 dBA do 81 dBA w trybie różnicowym, w zależności od wartości prądu znamionowego badanego filtra.

Niedrogie filtry serii 088, w ilościach hurtowych, są dostępne w terminie 6 tygodni.

Namiary kontaktowe na dystrybutora w Polsce:
info@lcr-polska.com
0-56 / 67 87 000

 

Permanent link to this article: http://hiend-audio.com/2015/03/26/filtry-przeciwzakloceniowe-lcr-electronics/