Hiend Audio, DIY, Hi-Fi, Stereo, Electronics site, for lovers of high-fidelity music reproduction. High-End Vacuum Tubes. Silicon. Do-It-Yourself Audio Systems. Schematics: amplifiers, speakers, horns, CD, DAC. Circuits, Topologies, Acoustics, Cables, Speakers, Voltage Regulators, Equipment Upgrades, Modifications, Problems, Solutions, Tips, Tricks. ------ Dla pasjonatów Hiend Audio, najwyższej wierności odtwarzania muzyki na sprzęcie budowanym, modyfikowanym samemu. Wiedza: elektronika, układy lampowe i krzemowe, wzmacniacze, głośniki, kolumny, tuby, DAC, kable, DIY, porady, sztuczki, problemy, rozwiązania, tor audio.

«

»

Nov 04 2015

Print this Post

Ancient Audio na Audio Video Show

Firma Ancient Audio zaprasza na swoje stoisko na wystawie Audio Video Show.

Żartów nie ma, bo firmie stuknęło 20 lat !

Właściciel firmy uchylił rąbka tajemnicy, co tam ciekawego można będzie u nich w tym roku zobaczyć …

1. Wzmacniacz A-3.   Miał to być komplet do procesora P-3, ale wyszło coś znacznie bardziej ciekawego. Jest to co prawda urządzenie tranzystorowe, ale o najlepszych cechach lampy: dynamika, gładkość, separacja instrumentów, przestrzeń…

A wszystko to dzięki unikalnej kombinacji architektury Single Ended w połączeniu z Push-Pull.

Urządzenie gra jako końcówka albo jako integra, z mocą 2x 70 W / 4 ohm, 2x 40 W / 8 ohm.

Cena 19 999 zł.

amp

20 lat temu niewielka manufaktura Ancient Audio wprowadziła na rynek swój pierwszy produkt - wzmacniacz “Hybrid”. Była to niewielka zintegrowana konstrukcja, grająca naturalnym dźwiękiem. Od tego czasu firma rozwijała swoje produkty, czego kulminacją jest “Silver Grand Mono “, przez wielu audiofili i dziennikarzy uznawany za jeden z lepszych wzmacniaczy, jaki kiedykolwiek stworzono

Dlatego, celebrując okrągłą rocznicę powstania firmy, Ancient Audio nawiązuje do pierwszego modelu:

Zgrabna wielkość, stylistyka retro, dobry dźwięk, prostota – to wszystko zachowuje nowy wzmacniacz. Ale korzysta też z całego dotychczasowego doświadczenia zdobytego przez firmę.

Najlepsze wzmacniacze audio pracują w klasie A Single Ended. Powód jest prosty – w takiej konfiguracji ten sam zestaw elementów wzmacniających pracuje dla dodatnich i ujemnych wychyleń sygnału audio. Szczególnie ważne jest wierne przenoszenie małych sygnałów, zwłaszcza przy przejściu przez zero dodatniej i ujemnej części sygnału.

To jest slaby punkt wzmacniaczy Push-Pull. Posiadają one dużą moc, dużą sprawność. Ale źle działają przy małych sygnałach. Tam tkwi piękno muzyki i wszelkie niuanse brzmienia. Dlatego też klasa A Single Ended jest niezastąpiona w bezkompromisowych rozwiązaniach.

Single Ended jednak podlega ograniczeniom przy silnych sygnałach. Przy silnych sygnałach – króluje  Push-Pull, będąc w stanie dostarczyć dużych napiec i prądów.

A-3 jest udanym połączeniem tych dwóch światów: pracuje przy niskich poziomach jako Single Ended, odtwarzając wiernie barwę i detale. Przy większych poziomach płynnie przechodzi do pracy jako Push-Pull, dostarczając mocy i uderzenia.

A-3 jest realizacja marzeń o idealnym wzmacniaczu: mocnym i łatwym w obsłudze tranzystorze, lecz ćwieku najlepszych urządzeń lampowych Single Ended na bazie Triod.

Właściwości:

- Moc 2 x 70 W / 4 ohm, 2 x 40 W / 8 ohm

- Klasa A Single Ended przy małych sygnałach

- Klasa AB Push-Pull przy dużych sygnałach

- Dynamiczny, naturalny, homogeniczny dźwięk

- Bezobsługowy jak dobry tranzystor

- Pociągnie każdą audiofilska kolumnę

- Końcówka mocy przełączana na “integrę”

- Audiofilskie kondensatory V -CAP lub FEP-SN ( opcja )

- 3 wejścia RCA

- Solidna konstrukcja z mosiądzu, stali, aluminium

- Granitowa , stabilna podstawa

- Wymiary ( dl x szer x wys ) : 380 x 220 x 110 mm

- Waga : solidna

- Wykończenie: czołówka złota lub srebrna

Podłączenie jest banalnie proste, tak jak jakiejkolwiek innej Integry.

P-1

Z P-1 będzie natomiast więcej zabawy. Tutaj Pan Jarek Waszczyszyn musi  pojawić się osobiście, aby dostroić program do kolumn, na których Państwo gracie.

P1

Powodzenie pierwszego i flagowego Cyfrowego Procesora Głośnikowego P-3, który obecnie gra już z powodzeniem u wielu klientów, skłoniło Pana Waszczyszyna do opracowania budżetowej wersji P-1. Pracuje ona z procesorem P-3 MK I E. Rdzeń i algorytm procesora jest niezmieniony, skromniejsza jest natomiast obudowa i pamięć ( na 120 kolumn lub słuchawek ).

Oczywiście, przetworniki, stopień wyjściowy i zasilacz są uproszczone. Ale za to można do P-1 podłączyć słuchawki. Odnośnie słuchawek – procesor, po odpowiedniej modyfikacji programu, całkiem nieźle radzi sobie z eliminacją wad słuchawek. W bazie danych są już takie słuchawki jak Grado, AKG, Sennheiser, Fostex, HyperX, Koss.

Cena P-1 wyniesie 5999 zł.

P-1 może błyskawicznie przełączać się między dwoma programami. Jest wyposażony w dwa wejścia liniowe, jedno o czułości CD, drugie dostosowane do komputera. P-1 może pracować jako prosty przedwzmacniacz, wpinany pomiędzy dowolnym źródłem sygnału a właściwym wzmacniaczem.

Dzięki unikalnemu algorytmowi, P-1 koryguje niedoskonałości kolumn głośnikowych i słuchawek. Poprawia neutralność, dynamikę, przestrzeń, rozdzielczość dźwięku

Właściwości :

- Procesor P-3 MK I E

- pamieć do 120 kolumn lub słuchawek

- dwa wejścia liniowe o czułości 2 Vrms oraz 1 Vrms

- wyjście liniowe na wzmacniacz

- wzmacniacz słuchawkowy od 16 do 600 omów

- wymiary : 125 x 200 x 61 mm

Pan Jarek zaprasza serdecznie na pokazy odsłuchowe na stoisku Ancient Audio podczas tegorocznego AVS.

 

 

 

Permanent link to this article: http://hiend-audio.com/2015/11/04/ancient-audio-na-audio-video-show/