Hiend Audio, DIY, Hi-Fi, Stereo, Electronics site, for lovers of high-fidelity music reproduction. High-End Vacuum Tubes. Silicon. Do-It-Yourself Audio Systems. Schematics: amplifiers, speakers, horns, CD, DAC. Circuits, Topologies, Acoustics, Cables, Speakers, Voltage Regulators, Equipment Upgrades, Modifications, Problems, Solutions, Tips, Tricks. ------ Dla pasjonatów Hiend Audio, najwyższej wierności odtwarzania muzyki na sprzęcie budowanym, modyfikowanym samemu. Wiedza: elektronika, układy lampowe i krzemowe, wzmacniacze, głośniki, kolumny, tuby, DAC, kable, DIY, porady, sztuczki, problemy, rozwiązania, tor audio.

«

»

Nov 04 2015

Print this Post

JBL Everest DD67000

Wyżyny dźwięku i kunsztu wykonania!

JBL Everest to referencyjne kolumny głośnikowe uważane za najdoskonalszy instrument do odtwarzania plików muzycznych jaki do tej pory został stworzony przez producenta. Praca nad nimi zajęła aż 12 lat, ale każdy kto doświadczy ich brzmienia pozna, że było warto.

JBL_Everest_01 b

Mając ponad 60-letnie doświadczenie w tworzeniu najlepszych zespołów głośnikowych, JBL przystąpił do projektowania systemu, który zawierałby zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne elementy firmowego stylu, jednocześnie osiągając najwyższy pułap jakości dźwięku w historii. W konsekwencji mierzalne osiągi DD67000 (podobnie jak jego poprzednika – DD66000) są podręcznikowe. Charakterystyka przetwarzania jest nadzwyczaj gładka i rozciągnięta. Kierunkowość w całym paśmie jest doskonale zrównoważona (power response), zniekształcenia harmoniczne są niezauważalne, a liniowość w wymiarze dynamicznym (brak kompresji) jest niedościgniona. Wszystko to przekłada się na doskonałość brzmienia każdej muzyki – od baroku po reggae. Niezależnie od stylu muzyki i poziomu głośności wrażenia będą niepowtarzalne!

JBL Everest DD67000_lifestyle b

Kolumny głośnikowe JBL Everest DD 67000 mogą współpracować ze wzmacniaczem o maksymalnej mocy 500 W. Pod maskownicą JBL Everest DD 67000 umieszczono dwa potężne, niskotonowe głośniki, z których średnica każdego wynosi 38 cm. JBL zastosował stożkową, trójwarstwową membranę typu ‘sandwich’. Eliminację powstających zniekształceń oraz dźwiękową neutralność zapewnia połączenie delikatnej, papierowej fibry oraz rdzenia ze sztywnej, sprężystej pianki. Membrana, która znajduje się w masywnym koszu z lanego aluminium jest uruchamiana za pomocą 10-centymetrowej cewki. Za brzmienie wysokich tonów odpowiada 10-centymetrowy kompresyjny przetwornik wysokotonowy wykonany z czystego berylu, a za najwyższe rejestry odpowiada 25-milimetrowy, również berylowy tweeter. Kolumny głośnikowe są w stanie odtworzyć dźwięki, których częstotliwość sięga nawet 60 kHz. Każda z dwóch kolumn głośnikowych JBL Everest DD 67000 kosztuje 185 tysięcy złotych, ale jest to cena w pełni adekwatna do jakości.

JBL_EVEREST_02_final b

Świadczą o tym między innymi recenzje tych kolumn. Jeden z brytyjskich dziennikarzy, John Bamford („Hi Fi News”) pisał o nich: Moja kolekcja najwyższej jakości nagrań audiofilskich oczarowała mnie na nowo dzięki głośnikom wydobywającym prawdziwą istotę brzmienia instrumentów i wokali, a także wrażeń akustycznych, w których zostały uchwycone. A w innym miejscu: Jeśli pragniesz brzmienia druzgocącego kości te kolumny dostarczają go w dużej ilości. Everesty generują odpowiednie uderzenie, szczerze mówiąc to ekspansywna broń.

Kolumny dostępne są standardowo w kolorze rosewood (palisander), ale można je na zamówienie kupić również w kolorach: deep black (czarny), polar white (biały), rosso corsa (czerwony), verde mantis (zielony), racing orange (pomarańczowy) oraz sapphire blue (niebieski). Czas oczekiwania realizacji takiego zamówienia to do 90 dni, a cena będzie wówczas wyższa. Ponadto kolumny JBL Everest DD67000 mogą być częścią zestawu JBL Synthesis.

Kontakt:

Bożena Kozłowska bozena@jbl.com.pl

oraz

Magdalena Michulec magdalena@jbl.com.pl

8 września 2015

***

© 2015 HARMAN International Industries, Incorporated. Wszystkie prawa zastrzeżone. Harman Kardon, JBL, Lexicon, Infinity i Mark Levinson są znakami firmowymi HARMAN International Industries, Incorporated, zarejestrowany w USA i w innych krajach. Bluetooth® jest marką należącą do Bluetooth SIG, Inc. i używana jest przez firmę HARMAN na licencji. Cechy, dane techniczne i wygląd produktu mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

 

Permanent link to this article: http://hiend-audio.com/2015/11/04/jbl_everest_dd67000/